o mnie Chałupy Chałupy - atrakcje Międzyzdroje Darłówko Darłówko - atrakcje

Chałupy i ich atrakcje

Kiedyś były znane przede wszystkim ze słynnej na całą Polskę plaży nudystów. Dziś, Chałupy mają do zaoferowania o wiele więcej turystycznych atrakcji. Znajdziemy tam piękne plaże i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Chałupy to niewielka wieś położona w powiecie puckim. Leży zaledwie kilka kilometrów od Władysławowa, zapewnia jednak o wiele przyjemniejszą, bardziej kameralną atmosferę. Znajdują się tam dwie przystanie morskie dla rybaków - Chałupy I i Chałupy II.

Miejscowość jest bardzo ceniona przez miłośników kitesurfingu i windsurfingu. Spokojne i niezbyt głębokie wody Zatoki Puckiej świetnie nadają się do uprawiania tych sportów. W Chałupach działa wiele szkółek i wypożyczalni sprzętu. To idealne miejsce dla tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił w sportach wodnych. Bardziej doświadczeni adepci windsurfingu również nie powinni się tam nudzić.

Chałupy przyciągają turystów także ładną, piaszczystą plażą. Czysta woda zachęca do kąpieli. Przy ulicy Bosmańskiej znajduje się strzeżone kąpielisko. To doskonałe miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi i osób spragnionych spokojnego wypoczynku. Dodatkowym atutem plaży w Chałupach jest to, że nawet w sezonie nie jest przesadnie zatłoczona. Nieopodal wsi, nieco bardziej na uboczu, znajduje się plaża nudystów. Osoby, które lubią kąpiele słoneczne bez zbędnego okrycia, z pewnością się tam odnajdą. To właśnie o tej plaży śpiewał Zbigniew Wodecki w swojej popularnej piosence.

Dojazd do Chałup nie jest zbyt skomplikowany. To pierwsza miejscowość od strony lądu na Półwyspie Helskim. W sezonie najłatwiej dojechać tam pociągiem. Jedyna droga prowadząca na Hel, droga nr 216, latem często się korkuje z powodu dużego zainteresowania turystów.

Jeśli chodzi o noclegi w Chałupach, to do naszej dyspozycji jest sporo ośrodków o zróżnicowanym standardzie. Możemy wybierać między kempingami, pokojami gościnnymi i gospodarstwami agroturystycznymi. Aby zapoznać się z pełną ofertą noclegów, najwygodniej jest poszukać informacji na ten temat w internecie. Chałupy to niewielka miejscowość, nie zawsze jest tam łatwo o nocleg. Jeśli więc chcemy wybrać się na wakacje, najlepiej zarezerwować kwaterę z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

Dla szukających noclegu

  • Międzyzdroje
  • Chałupy
  • Darłówko