o mnie Chałupy Chałupy - atrakcje Międzyzdroje Darłówko Darłówko - atrakcje

Darłówko słynące z atrakcji przez cały rok

Kiedy zbliżają się wakacje każdy z nas planuje, gdzie spędzi swój urlop. Najczęściej wybór pada na Bałtyk. Zmęczeni całym rokiem intensywnej pracy, potrzebujemy zmiany otoczenia. Wśród wielu nadbałtyckich miejscowości wyróżnić można Darłówko, stanowiące nadmorską dzielnicę Darłowa. Od wielu już lat cieszy się wielkim powodzeniem zarówno wśród turystów z Polski, jak i tych zagranicznych. Baza noclegowa, jaką Darłówko dysponuje, jest dość duża ale i tak w sezonie ciężko jest znaleźć wolny pokój bez wcześniejszej rezerwacji. Najpopularniejszą wizytówką miejscowości jest oczywiście stara latarnia morska, wskazująca drogę statkom wpływającym do portu. Jest tu jeszcze jedna ciekawa rzecz, jakiej nie znajdziemy w całej Polsce – rozsuwany most.

W centrum Darłowa warto zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie znajduje się muzeum. Wśród zgromadzonych eksponatów zobaczyć można dzieła sztuki ludowej, drewniane rzeźby, pokaźny zbiór sztuki sakralnej i wiele ciekawych przedmiotów, które przynajmniej w skrócie przybliżą historię polskiego Pomorza. Cały zamek wygląda niezwykle dostojnie. Przemierzając jego korytarze można poczuć, że czas się cofnął i to o kilka wieków. Niedaleko ratusza stoi ciekawy pomnik - fontanna, przedstawiający rybaka, a wokół niego tablice opowiadające o historii miasta. Do Darłowa chętnie zaglądają również miłośnicy kajakarstwa. Grabowa i Wieprza to dwie rzeki, które tędy przepływają i doskonale sprawdzają się jako szlaki kajakowe. Chętnych na tego rodzaju atrakcje nie brakuje. Poza wspaniałymi krajobrazami, jakie towarzyszą spływowi, można sprawdzić swoje umiejętności.

Odpoczywając w Darłówku na pewno każdy chętnie skorzysta z imprez kulturalnych, jakie miejscowość organizuje. Są to festiwale filmowe, teatralne, zawody latawcowe, zawody wędkarskie i wiele innych. Darłówko i całe Darłowo, są atrakcyjne dla turystów o każdej porze roku. Również rodziny z dziećmi mogą być pewne, że ich pociechy nie będą się tutaj nudzić. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Są parki linowe, aquaparki, tory bowlingowe, rejsy statkami wycieczkowymi i mnóstwo miejsc, gdzie dzieci naprawdę będą się dobrze bawić. Zaplecze gastronomiczne również dba, aby poza obowiązkowymi daniami rybnymi, znalazło się wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Darłówko to miejscowość atrakcyjna przez cały rok. Wybierając się nad polskie morze warto przyjechać właśnie tutaj.

Dla szukających noclegu

  • Międzyzdroje
  • Chałupy
  • Darłówko